Delikatesy

Sada vín Ostrožovič – Special Collection v papírové kazetě

Pokud bude tento produkt objednán po 10.12.2016, nemůžeme bohužel zaručit jeho dodání před vánočními svátky. Děkujeme za pochopení.“

Vinařství Ostrožovič působí na slovenském Tokaji od roku 1990. Obhospodařuje 55 hektarů vlastních rodivý tokajských vinic šetrným systémem integrované produkce. V portfoliu nabízí přírodní bílá vína z tokajských odrůd Furmint, Lipovina, Muškát žlutý i Tokajské výběry 3 až 6 – putnové. Najdete u nich i speciality jako Tokaj cuvée slámové, oceněné desítkami světových medailí, jakož i vzácnou tokajskou výběrovou esenci, která se získává přímo z tokajských cibéb.

Kolekce Special Collection byla poprvé uvedena na trh v roce 2002. Jsou v ní vína vyrobená moderní technologií řízeného chlazení, která zachovává rukopis odrůdy a dotek přírody. Je určena pro privátní klientelu a vybrané zařízení. Kolekce obsahuje:

Muškát žlutý, pozdní sběr, NATUR, ročník 2011, 0,75 L – světlý žlutozelený barevný odstín s jiskrou do zlata, intenzivní parfémová vůně tropického ovoce s notami po sušených banánech, ananasu, papáji a kiwi. Temperamentní odrůdová chuť v sobě prozrazuje kořenité nuance muškátu s nastrouhanou citrónovou kůrkou a macerované bobulky přezrálých hroznů. Šťavnatý a energií nabitý ročník s příjemným obsahem ovocných kyselin a přírodních zbytkových cukrů. Hrozny z vlastních vinic bylo ošetřovány jen bio preparáty.

Lipovina, výběr z hroznů, NATUR, ročník 2011, 0,75 L – zlatožlutý barevný odstín, brilantní čirost a čistá medově – herbální vůně po lučních kvítcích, meduňce, liči a po zralém exotickém ovoci. Chuť vína je v porovnání s vůní plnější, připomíná směs zahradních angreštů, žlutých grepů až exotickou papáju. Středně plné, extraktivní víno ​​má potenciál zrání v láhvi. Bylo vyrobeno z hroznů v integrované produkci s vyloučením jakýchkoliv herbicidů a fungicidů. Označení ” Natur ” garantuje čistotu původu v srdci vinice Makovisko.

Hanková, ročník 2011 0,75 L – víno ​​s příběhem. Druhý ročník tohoto oblíbeného cuvée byl vyroben z hroznů vinice Josefa Hanka, dlouholetého vlastníka jednoho z nejlepších vinařských honů na Tokaji. Vinici vysadil v roce 1947, ale v září 1949 byl zatčen a neprávem odsouzen za ” zločiny velezrady “. Prožil 11 let v uranových dolech. Po letech získal v restituci svůj milý vinohrad zpět. V roce 2000 ho pronajal naší firmě, která ho v roce 2005 od starého pána, těsně před jeho odchodem na věčnost, odkoupila. Z této vinice vyrábíme víno ​​pod značkou Hanková, na počest tohoto statečného muže, se kterým jsme měli možnost strávit pár chvil. Světlý zlatavý barevný odstín se slámově žlutou jiskrou, medově – rozinková vůně s tóny sušených banánů, rozinek a badyánu vytvářejí ve spojení s kulatou minerální chutí jedinečný dojem. Staré kořeny Furmintu a Lipovina čerpaly z hloubky tufového podloží bohatý koncentrát minerálů, které předaly chuti vína výjimečný potenciál. Pikantní závěr s kousky čerstvé dužiny přezrálých hrušek je nezaměnitelný.

Běžná cena: 919 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 10 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,7 %
Cashback:
5,7 %
Doporučit