Delikatesy

Sada vín Ostrožovič – Special Collection v papírové kazetě

Pokud bude tento produkt objednán po 10.12.2017, nemůžeme bohužel zaručit jeho dodání před vánočními svátky. Děkujeme za pochopení.“

Vinařství Ostrožovič působí na slovenském Tokaji od roku 1990. Obhospodařuje 55 hektarů vlastních rodivý tokajských vinic šetrným systémem integrované produkce. V portfoliu nabízí přírodní bílá vína z tokajských odrůd Furmint, Lipovina, Muškát žlutý i Tokajské výběry 3 až 6 – putnové. Najdete u nich i speciality jako Tokaj cuvée slámové, oceněné desítkami světových medailí, jakož i vzácnou tokajskou výběrovou esenci, která se získává přímo z tokajských cibéb.

Kolekce Special Collection byla poprvé uvedena na trh v roce 2002. Jsou v ní vína vyrobená moderní technologií řízeného chlazení, která zachovává rukopis odrůdy a dotek přírody. Je určena pro privátní klientelu a vybrané zařízení. Kolekce obsahuje:

Muškát žlutý Special Collection výběr z hroznů r. 2016, 0,75 L – Ve vůni je cítit oloupaný měsíček pomela s jemnou horčinkou v pozadí, zastříknutý medem z čerstvého plástu. V chuti lipový čaj s limetkovou stopou. Je podpořen přírodním zbytkovým cukrem, který víno zlehka zaokrouhluje.
Hrozny bylo sklizeny na tokajském honu Makovisko 11. 10. 2016 při cukernatosti 23°NM.

Lipovina NATUR Special Collection výběr z hroznů r. 2015, 0,75 L – Víno jiskřivé zlatožluté barvy s květinově-herbálním buketem lípy, meduňky a kypru. Tóny vinařských broskví na jazyku pěkně doplňují kousky přezrálých bobulí hroznů a zralého ananasu. Expresivní chuť s příjemným obsahem kyselin znásobuje přítomnost tropického ovoce, jakož i jemné stopy rebarbory, vanilky a citronové trávy. Víno s ovocným závěrem, ve kterém najdete požitek osvěžení a inspiraci k dobrému jídlu i pohodě s přáteli.
Hrozny bylo sklizeny na tokajském honu Makovisko 5. 11. 2015 při cukernatosti 24°NM.

Furmint Special Collection výběr z hroznů r. 2015, 0,75 L – Jasný zlatožlutý barevný odstín, plná ovocně-herbální vůně připomíná směs exotických grepů i limetek s podmanivou notou šťavnatých angreštu, zralých kiwi a levandule. Pikantní minerální chuť vína je zvýrazněna ovocnou kyselinkou. V dlouhé kořenité dochuti nalezneme tóny zázvoru, citrusové kůry i jádrového ovoce. Víno zanechává na jazyku stopy zelených mandlí a všudypřítomných angreštů. Svěží celkový charakter ročníku pěkně uzavírá dotek akátového květu s něžnou medovou kapkou.
Hrozny jsme obírali na tokajském honu Makovisko 14. 10. 2015 při cukernatosti 23,5°NM.

Běžná cena: 919 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 10 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,9 %
Cashback:
6,1 %
Doporučit