Delikatesy

Sada vín Ostrožovič – Tokaj Collection v papírové kazetě

Vinařství Ostrožovič působí na slovenském Tokaji od roku 1990. Obhospodařuje 55 hektarů vlastních rodivý tokajských vinic šetrným systémem integrované produkce. V portfoliu nabízí přírodní bílá vína z tokajských odrůd Furmint, Lipovina, Muškát žlutý i Tokajské výběry 3 až 6 – putnové. Najdete u nich i speciality jako Tokaj cuvée slámové, oceněné desítkami světových medailí, jakož i vzácnou tokajskou výběrovou esenci, která se získává přímo z tokajských cibéb.

Tokajská vína jsou vyráběna klasickou metodou ručního sběru cibéb, tokajských rozinek, napadených ušlechtilou formou plísně Botrytis cinerea, která se ve vinicích na Tokaji netvoří každoročně a je velmi vzácná. Tokajské víno zraje v malých dřevěných soudcích v klasické sklepě, vykopané v tufě. Je to víno vzácné, které se vyrábí na přesně určeném území Maďarska (90 %) a malém kousku východního Slovenska (10 %). Kolekce Tokaj Collection obsahuje:

Tokajské samorodné suché, ročník 2002, 0,375 L – víno ​​zlatožluté barvy s jantarovým odstínem je vyrobeno z původních tokajských odrůd pomalým zráním v dubových sudech klasickou oxidační metodou v tufovém tokajské sklepě. Vůně chleboviny a akátového medu se špetkou zázvoru je podpořena bohatou minerální chutí. Najdete v ní tóny po vlašských ořechách a po sušených citrusových plodech. Originální dochuť vína v podobě hořké vysušené švestky nemá ve světě vína alternativu.

Tokajské samorodné sladké, ročník 2008, 0,375 L – elegantní zlatožlutý barevný odstín, typická tokajská chlebovinka ve vůni s tóny po sladkých rozinkách a po sušeném letním ovoci. Plná extraktivní chuť vína prozrazuje originální původ z tokajského vinohradu, zušlechtěný pomalým vyzráváním vína v dubových sudech v klasickém tokajském sklepě. Na bohatou dochuť po medové kapce na opadnutí listí s notou po lískových oříšcích s citrusovou slupkou se rozhodně nezapomíná.

Tokajský výběr 3 putňový, ročník 2002, 0,375 L – noblesní víno ​​zlaté jantarově žluté barvy s vyšší viskozitou (hustotou) vyrobené z hroznů klasických tokajských odrůd zušlechtěných houbou Botrytis cinerea. Po přidání vzácné esence z přezrálých cibéb zrálo v tufovém tokajském sklepě tři roky. Typická chlebovinka v buketu je podtržena tóny sušeného ovoce, bohatou mineralitou v chuti a potenciálem zrání, který ani po desítkách let nekončí. Jedinečné víno s chutí pro dlouhý a úspěšný život.

Tokajský výběr 5 putňový, ročník 2003, 0,375 L – Vzácný mikrosvět révy v objetí sopečné tokajské půdy, která akumuluje energii slunce v dozrávajících hroznech hroznů opojených suchým vánkem s podzimem ranních mlh a horkých dnů, které se mění na Tokajské zlato pod noblesními šaty ušlechtilé botrytidy. Víno se vzácným zlatožlutým jantarem ve vzhledu, opojnou vůní slaďoučké chlebovinky s podtextem sušených fíků, rozinek a vanilkového lusku, ponořených v lipovém medu. V bohaté expresivní chuti se setkávají největší touhy vinaře, které potvrzuje rovnováha vyvolaná dobou zrání v sudech z hlubokého tufového sklepa v harmonii ovocné kyselinky a sladkého hroznového cukru ručně sklizených cibéb z honu Makovisko.

Běžná cena: 1417 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 10 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
3,5 %
Cashback:
8,6 %
Doporučit