Pokud bude tento produkt objednán po 6.12.2019 nemůžeme bohužel zaručit jeho dodání před vánočními svátky. Děkujeme za pochopení.

Delikatesy

Sada vín Ostrožovič – Tokaj Collection v papírové kazetě

Pokud bude tento produkt objednán po 10.12.2017, nemůžeme bohužel zaručit jeho dodání před vánočními svátky. Děkujeme za pochopení.“

Vinařství Ostrožovič působí na slovenském Tokaji od roku 1990. Obhospodařuje 55 hektarů vlastních rodivý tokajských vinic šetrným systémem integrované produkce. V portfoliu nabízí přírodní bílá vína z tokajských odrůd Furmint, Lipovina, Muškát žlutý i Tokajské výběry 3 až 6 – putnové. Najdete u nich i speciality jako Tokaj cuvée slámové, oceněné desítkami světových medailí, jakož i vzácnou tokajskou výběrovou esenci, která se získává přímo z tokajských cibéb.

Tokajská vína jsou vyráběna klasickou metodou ručního sběru cibéb, tokajských rozinek, napadených ušlechtilou formou plísně Botrytis cinerea, která se ve vinicích na Tokaji netvoří každoročně a je velmi vzácná. Tokajské víno zraje v malých dřevěných soudcích v klasické sklepě, vykopané v tufě. Je to víno vzácné, které se vyrábí na přesně určeném území Maďarska (90 %) a malém kousku východního Slovenska (10 %). Kolekce Tokaj Collection obsahuje:

Tokajské samorodné suché, ročník 2002, 0,375 L – víno ​​zlatožluté barvy s jantarovým odstínem je vyrobeno z původních tokajských odrůd pomalým zráním v dubových sudech klasickou oxidační metodou v tufovém tokajské sklepě. Vůně chleboviny a akátového medu se špetkou zázvoru je podpořena bohatou minerální chutí. Najdete v ní tóny po vlašských ořechách a po sušených citrusových plodech. Originální dochuť vína v podobě hořké vysušené švestky nemá ve světě vína alternativu.

Tokajské samorodné sladké, ročník 2008, 0,375 L – elegantní zlatožlutý barevný odstín, typická tokajská chlebovinka ve vůni s tóny po sladkých rozinkách a po sušeném letním ovoci. Plná extraktivní chuť vína prozrazuje originální původ z tokajského vinohradu, zušlechtěný pomalým vyzráváním vína v dubových sudech v klasickém tokajském sklepě. Na bohatou dochuť po medové kapce na opadnutí listí s notou po lískových oříšcích s citrusovou slupkou se rozhodně nezapomíná.

Tokajský výběr 3 putňový, ročník 2002, 0,375 L – noblesní víno ​​zlaté jantarově žluté barvy s vyšší viskozitou (hustotou) vyrobené z hroznů klasických tokajských odrůd zušlechtěných houbou Botrytis cinerea. Po přidání vzácné esence z přezrálých cibéb zrálo v tufovém tokajském sklepě tři roky. Typická chlebovinka v buketu je podtržena tóny sušeného ovoce, bohatou mineralitou v chuti a potenciálem zrání, který ani po desítkách let nekončí. Jedinečné víno s chutí pro dlouhý a úspěšný život.

Tokajský výběr 5 putňový, ročník 2003, 0,375 L – Vzácný mikrosvět révy v objetí sopečné tokajské půdy, která akumuluje energii slunce v dozrávajících hroznech hroznů opojených suchým vánkem s podzimem ranních mlh a horkých dnů, které se mění na Tokajské zlato pod noblesními šaty ušlechtilé botrytidy. Víno se vzácným zlatožlutým jantarem ve vzhledu, opojnou vůní slaďoučké chlebovinky s podtextem sušených fíků, rozinek a vanilkového lusku, ponořených v lipovém medu. V bohaté expresivní chuti se setkávají největší touhy vinaře, které potvrzuje rovnováha vyvolaná dobou zrání v sudech z hlubokého tufového sklepa v harmonii ovocné kyselinky a sladkého hroznového cukru ručně sklizených cibéb z honu Makovisko.

Běžná cena: 1417 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 10 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
3,5 %
Cashback:
8,6 %
Doporučit