Delikatesy

Sada vín Vladimír Hronský – Tradition

Vladimír Hronský je známý slovenský enolog (znalec vína), lektor odborných kurzů, autor publikací o víně. S živým entuziasmem od roku 2013 vyrábí vlastní vína butikový značky created by Vladimír Hronský. Jak s úsměvem říká, svět enologie je demokracie prosáklá protichůdnými filozofiemi a soupeřícími zájmy. I proto jsou jeho vína jiné, nadčasové. Koncentrují v sobě dotek poznání původu vína i zkušenosti z vinařské praxe. Vína z této limitované edice umocní vaše zážitky a budou vás provázet vinařskými oblastmi i bohatou kulturou vína malebného a temperamentního Slovenska.

Sada vín created by Vladimír Hronský – Tradition obsahuje výběr tří bílých vín z tradičních odrůd pěstovaných v Nitranské a Malokarpatské vinařské oblasti. Etikety zdobí tradiční lidová výšivka kroje vinárovej rodiny, na zadní straně doplněna deklarací původu podle jednotlivých terroir. 

Rebelot 2019

Odrůda:

Viognier (100 %)

Kategorie:

Akostní značkové víno bílé, suché

Původ: 

Malokarpatská vinařská oblast, vinice Iveta

Alkohol: 

13,0 % obj.

Produkce: 

1600 lahví

Degustace: 

Odrůda se před 150 lety pěstovala v okolí Bratislavy. Víno zlatožluté barvy s vůní tropického ovoce a jarních květů, v níž dominují lupínky jasmínu. Chuť je plnější, středně dlouhá s příjemným obsahem kyselin. Zaujme tóny mandarinky, broskve i meruňky. V pozadí po spolknutí jsou přítomny noty hřebíčku a medu. Suchá dochuť zanechává na jazyku jemnou hořkost s parfémovou stopou okvětních lístků růží.

TIP na menu: 

Grilovaný candát na bylinkách s hráškovým pyré

Rizlink rýnský „33“ 2019

Odrůda:

Rizlink rýnský (100 %)

Kategorie:

Bílé víno bílé, polosladké

Původ:

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol:

13,5 % obj.

Produkce:

1400 lahví

Degustace:

Světlý zelenožlutý barevný odstín, vůně lipových květů, suchých lučních bylin v pozadí s pomerančovou slupkou a kapkou medu je podmanivá. V bohaté chuti jsou přítomny tóny vinařských broskví, žlutého grepu i nádech muškátového ořechu. Hrozny jsme sbírali při cukernatosti 25,5 °NM s 30%-ním podílem cibéb. Víno po dokvašení obsahuje 33 g/l přírodního zbytkového cukru a 7,2 g/l kyselin. Zajímavé bude jeho delší zrání v lahvích.

TIP na menu:

Sladká smetanová mačanka z čerstvých kozáků s lokšemi

Pinot Blanc 2018 Reserva

Odrůda:

Burgundské bílé (100 %)

Kategorie:

Bílé víno, suché 

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

12,8 % obj. 

Produkce: 

1500 lahví

Degustace: 

Víno světlé žluto-zelené barvy s vyšší viskozitou. Ve vůni nalezneme směs dozrávajících hrušek a citrusů s opečenou topinkou v pozadí. Plná a svěží chuť osloví bohatou ovocností, kterou zvýrazňují lahodné kyseliny i jemná slanost v dochuti. Živý, na patře minerální charakter vína, lehce zakrývá nádech Francouzských dubových sudů, ve kterých víno zrálo po dokvašení 4,5 měsíce.

TIP na menu: 

Roláda z mléčného prasátka, sýrové preclíky

Běžná cena: 810 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 14 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,2 %
Cashback:
5,5 %
Doporučit