Doutníky

Cohiba Robustos – 3 ks

Cohiba je nejprestižnější značkou ve světě doutníků. Byla vyrobena v roce 1966 pro prezidenta Fidela Castra v utajené, nicméně dnes celosvětově slavné továrně El Laguito. Mnoho let byla určena pouze jako dar členům vlády, zahraničním diplomatům a hlavám států. Od roku 1982 byla Cohiba v limitovaném množství zpřístupněna i pro volný trh.

Název pochází ze starého indiánského výrazu kmene Tainů a označuje svazek tabákových listů, nejstarší známou formu doutníků, které kouřili domorodci v době Kryštofa Kolumba. Listy používané při výrobě jsou „výběrem z výběru“ z pěti nejúrodnějších nížin z oblastí San Juan y Martínez a San Luis v regionu Vuelta Abajo.

Cohiba je jediná značka doutníků, kde jsou dva ze tří typů listů, které se používají při výrobě – seco a ligero – třikrát fermentovány v sudech. Tento speciální proces dodává značce unikátní aroma a chuť. Všechny vitoly se vyrábí výhradně ručně.

Existují dvě řady doutníků Cohiba, střední až těžká Línea Clásica (představená v letech 1966 – 1989) a střední Línea 1492 uvedená roku 1992, v roce oslav pětistého výročí objevení Ameriky. O deset let později, v roce 2002, byla přidána k Linii 1492 nová velikost, Siglo VI.

Klasifikace: středně silné až silné (Línea Clásica) a střední (Línea 1492).
Země původu: Kuba
Tvar doutníku: ROBUSTOS
Délka: 124 mm
Obvod prstýnku: 50 mm

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE: Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí

Běžná cena: 1526 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 3 do 10 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
3,6 %
Cashback:
8,5 %
Doporučit