Filmy, Knihy & Časopisy

Šílený Max Antologie 4DVD+bonus disk

 

Šílený Max

(Mad Max) / 1979 / Akční, Drama / 89 minut / USA

Mel Gibson ve filmu, kterým to všechno začalo. “Co jsou zač?” ptá se hlasitý vůdce bandy drsných motorkářů. Než se usadí prach a ztichne poslední motor, bude přesně vědět, kdo je jeden z nich. Stejně jako vědí filmoví fanoušci. V nadupaném, stylovém akčním mku režiséra George Millera dává Mel Gibson všem na vědomí, že s ním se musí počítat. Gibson v roli nebojácného, v kůži oblečeného policisty Maxe Rockanskyho, vyhlásil válku zabijáckým motorkářům, kteří mají na svědomí jeho rodinu. Post-apokalyptická Austrálie, rozpálené silnice, neo-punk a zajatci se neberou. Zůstává jediný muž, který cestuje nekonečnou silnicí, očištěnou od všech nehodných, silnicí, která dovedla Mela Gibsona mezi hvězdy. 

Hrají: Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley, Tim Burns, Roger Ward, Lisa Aldenhoven, David Bracks a další 
Režie: George Miller
Zvukové formáty: česky DD 2.0 / anglicky DD 1.0 
Titulky: české, anglické
Obrazové formáty: 16:9 

Šílený max 2: Bojovník silnic

(Mad Max: Road Warrior) / 1981 / Akční / 91 minut / USA 

Nelítostné, divoké a velkolepé. Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, “divoká zábava a fantastický zážitek z filmu.” (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. 

Zajímavost: Film získal pět ocenění Australského filmového institutu. 

Hrají: Mel Gibson, Bruce Spence, Michael Preston, Max Phipps, Vernon Wells, Kjell Nilsson, Emil Minty, Virginia Hey, William Zappa a další 
Režie: George Miller
Zvukové formáty: česky DD 2.0 / anglicky DD 5.1 
Titulky: české, anglické
Obrazové formáty: 16:9 

Šílený max 3: Dóm hromů

(Mad Max: Beyond Thunderdome) / 1985 / Akční / 102 minut / USA 

Dva muži vstoupí. Odchází jen jeden. Taková jsou pravidla arény v Dómu hromů ve městě Bartertown. Zákonodárkyně Aunty Entity bude muset brzy přidat ještě jedno pravidlo: “Neštvete šíleného Maxe!” Šílený Max a Dóm hromů s Melem Gibsonem (Smrtonosná zbraň, Maverick) v hlavní roli hrdiny Maxe, který bojuje proti barbarům post-katastrofické budoucnosti. Tentokrát se stává zachráncem kmene ztracených dětí.  

Hudební hvězda Tina Turner září v roli dominantní Aunty Entity, která chce v touze po moci využít Maxe k posílení své vlády nad Bartertownem. 
Režiséři George Miller a George Ogilvie stvořili další apokalypsu na kolech. Ve filmu uvidíte jednu z nejlepších bojových scén mezi Maxem a gladiátorem Blasterem, kdy oba používají palice, řetězové pily a cokoliv jiného, co není k podlaze Dómu hromů přibito. Po zhlédnutí Šíleného Maxe a Dómu hromů budete souhlasit s písní z filmového soundtracku “We Don’t Need Another Hero.” 

Zajímavost: Hudební hvězda Tina Turner září v roli dominantní Aunty Entity. 

Hrají: Mel Gibson, Bruce Spence, Adam Cockburn, Tina Turner, Frank Thring, Angelo Rossitto, Paul Larsson, Angry Anderson a další 
Režie: George Miller, George Ogilvie
Zvukové formáty: česky DD 2.0 / anglicky DD 5.1 
Titulky: české, anglické
Obrazové formáty: 16:9  

Šílený Max: Zběsilá cesta

(Mad Max: Fury Road) / 2015 / Akční, Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller / 115 minut / Austrálie, USA 

Zakladatel postapokalyptického žánru a tvůrce legendární série o Šíleném Maxovi režisér George Miller se vrací do světa bojovníka silnic. Ve snaze uniknout před svou divokou minulostí se Max Rockatansky (Tom Hardy) potlouká sám pustinou. Jednoho dne narazí na skupinu uprchlíků, v jejímž čele stojí Imperator Furiosa (Charlize Theron). Rozzuřený tyran svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley, Zoë Kravitz, Riley Keough, Josh Helman, Nathan Jones, Megan Gale, Angus Sampson, Abbey Lee, John Howard, Courtney Eaton, Richard Carter, iOTA
Režie: George Miller
Kamera: John Seale
Hudba: Junkie XL
Scénář: George Miller, Nick Lathouris, Brendan McCarthy
Zvukové formáty: česky DD 5.1 / anglicky DD 5.1 / rusky DD 5.1 / ukrajinsky DD 5.1 
Titulky: české, anglické pro neslyšící, estonské, litevské, lotyšské, portugalské (Evropa), ruské, ukrajinské
Obrazové formáty: 16:9 / 2,40:1 

Bonusy: Vynechané scény

Maxovo šílenství

(The Madness of Max) / 150 minut

Maxovo šílenství je dlouhometrážní dokument o vzniku pravděpodobně jednoho z nejikoničtějších filmů posledních třiceti let.
Více než čtyřicet rozhovorů s herci a členy filmového štábu, stovky zákulisních fotografií a nikdy nezveřejněné záběry z natáčení představuje nepochybně to nejlepší o Šíleném Maxovi (1979). Rozhovory poskytli George Miller, Byron Kennedy, Mel Gibson, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley, Roger Ward, Joanne Samuel, David Eggby, Jon Dowding a další.
Producenty počínaje, přes designéry motocyklů až po krásné ženy, všichni patří do příběhu zrození Šíleného Maxe.

Bonusy:

Šílený Max: Zběsilá cesta
Maximální zběsilost: Jak se točila Zběsilá jízda
Šílený Max: Zběsilost na čtyřech kolech
Bojovníci silnic: Max a Furiosa
Vercajk do pustiny
Pět manželek: Samý lesk a chrom
Zběsilá cesta: Bouračky
Vystřižené scény

Šílený Max
Komentář Jona Dowdinga, Davida Eggbyho, Chrise Murraye a Tima Ridgeho
Šílený Max: Filmový fenomén

Bojovník silnic
Komentář režiséra Georga Millera a kameramana Deana Semlera
Úvod v podání Leonarda Maltina

Bonusové DVD
Maxovo šílenství – zbrusu nový pohled do zákulisí natáčení filmu, který to všechno odstartoval

Běžná cena: 800 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 14 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,8 %
Cashback:
6,3 %
Doporučit