Restaurace

1 000 CZK do Krčmy U krále Brabantského

Získejte voucher v hodnotě 1 000 CZK do Krčmy U krále Brabantského v Praze.

Jedna z nejstarších hospod v Praze, opředená mnoha bájemi a legendami. Popíjeli zde rudolfínští alchymisté, kat Mydlář, Mozart i Jaroslav Hašek. Opíjeli se zde však i lumpové a podvodníci.

Krčma, kterou procházela historie – krčma hlav pomazaných i namazaných. Krčma, jejíž stěny mnohé vyprávějí, ale ještě více tají… Od roku 1375, kdy byla otevřena, sem po staletí chodili králové i šarlatáni. Často prý sem tajnou chodbou z hradu zavítali v přestrojení čeští králové, aby utopili v pivním moku svůj žal nad neutěšenými poměry v Čechách. Popíjel zde magistr Kelly i Arcimboldo, Jaroslav Hašek, Karel Čapek i W. A. Mozart. Traduje se, že zde geniální Wolfgang Amadeus, v září roku 1791, při své poslední návštěvě Prahy, hodlal složit „Velkou ranní“. Z neznámých důvodů však nakonec zůstal jen u „Malé noční“. 

Na přelomu 18. a 19. století byl majitelem hostince jistý bývalý “regimentstambor” jménem Krügler. Vyhlášený showman. Dovedl mistrně pískat a při tom tloukl vařečkou o stůl, jakoby bubnoval. Jindy obšťastňoval hosty vychloubačnými historkami. V průčelí místnosti měl obraz, velký akvarel, znázorňující krále Václava IV, připíjejícího Pražanům napěněným pivem. Když Jaroslav Hašek tehdy naslouchal chlubným řečem hostinského, pravil: „… není možné, aby takový plkal obsluhoval od podobiznou krále.“ Načež obraz popadl a prokopl ho vejpůl. Incident se neobešel bez facek, šťouchanců ani krve.

Historii krčmy provázejí i další krvavé události. Kterýsi host zde během času nashromáždil slušný dluh, neplatíc za útratu. Slovo dalo slovo a hostinský nakonec milého „švorcáka“ zamordoval a strčil do kanálu. Velká voda však obrátila nebožtíka naštorc a děti, které si zde hrály, koply do kanálu míč. Když se jej pokoušely vyšťourat, došlo k maléru, jakým ostatně končívá většina mordů. Hostinského zavřeli a s ním na několik dní i hostinec. Poprvé a naposledy v jeho historii…

Také proto se traduje, že „brabantský král“ patří mezi nejstarší, téměř nepřetržitě otevřené hostince v Praze.

Podmínky:
Voucher platí na jednorázové využití v restauraci Krčma U krále Brabantského v Praze v hodnotě 1 000 CZK. V případě, že účet v restauraci nepřekročil částku voucheru, je zapotřebí se při předání voucheru prokázat zaměstnanci restaurace kartou, na níž je voucher vystaven a také je zapotřebí touto kartou uhradit případný doplatek. Voucher není možné vyměnit za peníze, z hodnoty voucheru se nevyplácí, voucher je nepřenosný a neprodejný.

Kontaktní údaje:
Krčma U krále Brabantského, Thunovská 198/15, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
tel. kontakt: +420 257 217 032
email: info@krcmabrabant.cz
web: www.krcmabrabant.cz
otevírací hodiny: pondělí od 11.00 do 22.00, neděle – čtvrtek od 11.00 do 23.00, pátek, sobota od 11.00 do 24.00

Běžná cena: 1000 CZK
Způsob dodání zboží:
Pošta
Dostupnost:
od 1 do 3 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,6 %
Cashback:
5,5 %
Doporučit