Sada vín Vladimír Hronský – Emotion

Vladimír Hronský je známý slovenský enolog (znalec vína), lektor odborných kurzů, autor publikací o víně. S živým entuziasmem od roku 2013 vyrábí vlastní vína butikový značky created by Vladimír Hronský. Jak s úsměvem říká, svět enologie je demokracie prosáklá protichůdnými filozofiemi a soupeřícími zájmy. I proto jsou jeho vína jiné, nadčasové. Koncentrují v sobě dotek poznání původu vína i zkušenosti z vinařské praxe. Vína z této limitované edice umocní vaše zážitky a budou vás provázet vinařskými oblastmi i bohatou kulturou vína malebného a temperamentního Slovenska. 

Sada vín created by Vladimír Hronský – Emotion obsahuje výběr jednoho bílého, jednoho růžového a jednoho červeného vína vyrobených ze starých Francouzských odrůd. Etikety zdobí tradiční lidová výšivka kroje vinařovy rodiny doplněna originály textů básní nebo písniček z regionu, odkud víno pochází. 

Pinot Blanc 2016 Reserva

Odrůda:

Burgundské bílé (100 %)

Kategorie:

Akostní odrůdové víno bílé, suché 

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

12,5 % obj. 

Produkce: 

1333 lahví

Degustace: 

Víno světlé žluto-zelené barvy s vyšší viskozitou. Ve vůni nalezneme směs dozrávajících hrušek a citrusů s opečenou topinkou v pozadí. Plná a svěží chuť osloví bohatou ovocností, kterou zvýrazní lahodné kyseliny i jemná slanost v dochuti. Živý, na patře minerální charakter vína, lehce zakrývá nádech velkého dubového sudu, ve kterém víno zrálo 4,5 měsíce.

TIP na menu: 

Roláda z mléčného prasátka, Sýrové preclíky

Carmenet 2017

Odrůda:

Merlot (100 %)

Kategorie:

Akostní značkové víno růžové, suché

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

13,0 % obj. 

Produkce: 

1300 lahví

Degustace: 

Světlý cibulovo-růžový barevný odstín, v nose tóny dozrávajících lesních jahod ve smetaně s pomerančovou kůrou obsypána růžovými lupínky a rafinovanou špetkou celerové natě. V lehké středně dlouhé chuti vína se usmívají příjemné kyseliny s půvabnou notou citrusů. Po spolknutí zůstává v ústech dochuť červeného rybízu bez přítomnosti zbytkového cukru.

TIP na menu: 

Krém z ovčího sýra, Šafránové rizoto

Semillon Rouge 2015 Grand Reserva

Odrůda:

Merlot (95 %), Cabernet Franc (5 %)

Kategorie:

Červené víno, suché

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

14,50 %

Produkce: 

800 lahví

Degustace: 

Tmavý bordovo-červený barevný odstín po okrajích s jiskrou do fialova. Bohatá struktura velkého ročníku okouzlí pikantní aroma přezrálých švestek a třešní se sladkou nevtíravou notou dubového dřeva. Elegantní, hluboká a dlouhá svěží chuť se sametovými taniny překypuje extraktem peckového ovoce a hořké čokolády. Velká rezerva vznikla pomalým zráním v nových dubových sudech 14 měsíců. Před degustací víno doporučujeme dekantovat do karafy.

TIP na menu: 

Jehněčí s lesními houbami, Paštika z králičího stehna

 

Běžná cena: 940 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 14 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,5 %
Cashback:
5,9 %
Doporučit