Sada vín Vladimír Hronský – Tradition

Vladimír Hronský je známý slovenský enolog (znalec vína), lektor odborných kurzů, autor publikací o víně. S živým entuziasmem od roku 2013 vyrábí vlastní vína butikový značky created by Vladimír Hronský. Jak s úsměvem říká, svět enologie je demokracie prosáklá protichůdnými filozofiemi a soupeřícími zájmy. I proto jsou jeho vína jiné, nadčasové. Koncentrují v sobě dotek poznání původu vína i zkušenosti z vinařské praxe. Vína z této limitované edice umocní vaše zážitky a budou vás provázet vinařskými oblastmi i bohatou kulturou vína malebného a temperamentního Slovenska.

Sada vín created by Vladimír Hronský – Tradition obsahuje výběr tří bílých vín z tradičních odrůd pěstovaných v Nitranské a Malokarpatské vinařské oblasti. Etikety zdobí tradiční lidová výšivka kroje vinařovy rodiny doplněna originály textů básní nebo písniček z regionu, odkud víno pochází. 

Rizlink rýnský 2017

Odrůda:

Rizlink rýnský (100 %)

Kategorie:

Akostní odrůdové víno bílé, suché

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

13,0 % obj.

Produkce: 

1300 lahví

Degustace: 

Víno slámově-žluté barvy s výrazným buketem zahradního ovoce, v němž se objevují kousky meruněk, nektarinek a limetek na pozadí s notou pylu lipových květů. Intenzivní vůně citrusového ovoce se přenáší i do dlouhé chuti. Dominují v ní svěží kyseliny s parfémových tóny kůry limetek, jasmínu a ananasu. Působivě suchý ryzlink vykouzlí po spolknutí dlouhou dochuť se šibalským úsměvem.

TIP na menu:

Gyoza, Donburi

Rebelot 2017

Odrůda:

Viognier (100 %)

Kategorie:

Akostní značkové víno bílé, suché

Původ: 

Malokarpatská vinařská oblast, vinice Iveta

Alkohol: 

13,0 % obj.

Produkce: 

1650 lahví

Degustace: 

Víno světlé zelenožluté barvy s brilantní čirostí. Ve vůni zaujme exotickými tóny, které připomínají slupky mandarinek, dužinu dozrávajících meruněk a pomerančů. Chuť vína je suchá a svěží, láká notou grepu s pikantním nádechem citrusové kůry.

TIP na menu: 

Sushi, Sashimi

Pinot Blanc 2016 Reserva

Odrůda:

Burgundské bílé (100 %)

Kategorie:

Akostní odrůdové víno bílé, suché 

Původ: 

Nitranská vinařská oblast, vinice Sari

Alkohol: 

12,5 % obj. 

Produkce: 

1333 lahví

Degustace: 

Víno světlé žluto-zelené barvy s vyšší viskozitou. Ve vůni nalezneme směs dozrávajících hrušek a citrusů s opečenou topinkou v pozadí. Plná a svěží chuť osloví bohatou ovocností, kterou zvýrazní lahodné kyseliny i jemná slanost v dochuti. Živý, na patře minerální charakter vína, lehce zakrývá nádech velkého dubového sudu, ve kterém víno zrálo 4,5 měsíce.

TIP na menu: 

Roláda z mléčného prasátka, Sýrové preclíky

 

Běžná cena: 810 CZK
Způsob dodání zboží:
Kurýr
Dostupnost:
od 5 do 14 dnů
Jak získat odměnu?
Cashback:
2,2 %
Cashback:
5,5 %
Doporučit