Diners Club International

Frank McNamara byl vynálezcem první kreditní karty na světě – karty Diners Club, která vznikla po jeho návštěvě jedné z newyorských restaurací v roce 1949, když při placení zjistil, že u sebe nemá dostatek peněz a musel si na zaplacení účtu půjčit od přátel s nimiž večeřel . Zapověděl se, že se už nikdy v životě nechce ocitnout v podobné situaci, a tak byla na světě myšlenka univerzálního platebního nástroje – kreditní karty.

V roce 1950 založil spolu s Ralphem Schneiderem první společnost na světě vydávající kreditní karty – nebankovní finanční instituci Diners Club International, která svým názvem bude navždy připomínat hostinu (anglicky dinner), kdy karta svému vynálezci chyběla. Frank McNamara byl za svůj vynález – kreditní kartu, časopisem Life vyhlášen za jednoho ze 100 lidí, kteří nejvíce ovlivnili 20. století.

Hned od začátku bylo cílem Diners Club International poskytovat exkluzivní služby nejnáročnějším klientům. Přestože v prvním roce existence akceptovalo kartu teprve 14 restaurací v New Yorku, počet držitelů dosáhl již 20 tisíc. Výhody a možnosti kreditní karty byly zřejmé.

V roce 2009 se ve světě Diners Club International událo mnoho nového. 100% vlastníkem značky Diners Club International se stal Discover Financial Services, jedna z nejuznávanějších značek poskytujících finanční služby v USA, zaměřená na přímé bankovnictví a platební služby. Zároveň prošla značka Diners Club International rebrandingem loga a byla spuštěna celosvětová kampaň “Belong”.

Díky své tradici, exkluzivním balíkům výhod a doplňkových služeb, jsou produkty Diners Club všeobecně považovány za inteligentní platební řešení s přívlastkem exkluzivity a výjimečnosti pro jejich držitele.